Alexandru Chipciu
Date of Birth 18.05.1989
Age 35
Nat. Romania  Romania
Height 1,76m
Contract until Jun 30, 2025
Position Right Winger
Foot right
Current club FC Universitatea Cluj
Interested club FCSB

Stats 23/24

Competitionwettbewerb
Total 23/24: 4064
2854
6--
51-
1--
probability 69 %  
69 %  
Last valuation: May 31, 2024
Share this rumour

A. Chipciu wants to join FCSB

May 17, 2024 - 2:20 PM hours
Alex Chipciu vrea să revină la FCSB, dar anunțul lui Gigi Becali îngreunează transferul

Din 2022 la U Cluj, Chipciu era gata să se despartă de „Șepcile roşii” la finalul sezonului. Conform surselor GSP, Alex ajunsese la un acord cu FCSB. Plănuia să rezilieze înțelegerea cu ardelenii pe cale amiabilă, după încheierea campionatului, și să semneze din postura de jucător liber cu FCSB, în iunie.

Mutarea nu va mai fi atât de simplă, întrucât Becali a confirmat public interesul pentru fotbalistul care poate juca în ambele flancuri din apărare și atac: „Este posibil să vină Chipciu pentru postul de fundaș dreapta. El este un jucător cu experiență, am nevoie de astfel de fotbaliști”.
A. Chipciu wants to join FCSB |#1
May 22, 2024 - 9:37 AM hours
Gigi Becali: ”Chipciu cred că vine”
Patronul FCSB-ului a transmis că Alexandru Chipciu (35 de ani) este pe cale să revină la clubul bucureștean. Negocierile au avansat, iar fotbalistul trebuie să-și încheie conturile cu U Cluj pentru a putea semna cu roș-albaștrii.

Chipciu a mai evoluat la FCSB în perioada ianuarie 2012 - iulie 2016. A câștigat 3 titluri de campion cu trupa roș-albastră, două Cupe ale Ligii, o Cupă a României și o Supercupă.
”Chipciu cred că vine, nu știu… El trebuie să-și rezolve problemele lui, să renunțe la bani, nu știu ce mai are el pe acolo și vine. Eu cred că vine. Nu știu eu ce contract are Chipciu.

Am zis că da, îl vreau, am nevoie de experiența lui. Dar nu Chipciu e problema acum. Alții sunt problema. E jucător bun Chipciu, dar să vedem dacă vine”, a spus Gigi Becali, potrivit Fanatik
Quote from EzerAndrei
Source: www.gsp.ro
Alex Chipciu vrea să revină la FCSB, dar anunțul lui Gigi Becali îngreunează transferul

Din 2022 la U Cluj, Chipciu era gata să se despartă de „Șepcile roşii” la finalul sezonului. Conform surselor GSP, Alex ajunsese la un acord cu FCSB. Plănuia să rezilieze înțelegerea cu ardelenii pe cale amiabilă, după încheierea campionatului, și să semneze din postura de jucător liber cu FCSB, în iunie.

Mutarea nu va mai fi atât de simplă, întrucât Becali a confirmat public interesul pentru fotbalistul care poate juca în ambele flancuri din apărare și atac: „Este posibil să vină Chipciu pentru postul de fundaș dreapta. El este un jucător cu experiență, am nevoie de astfel de fotbaliști”.
A. Chipciu wants to join FCSB |#2
May 23, 2024 - 12:25 PM hours
Chipciu, revenire la FCSB?
Un nume intens vehiculat în ultima perioadă este cel al lui Alexandru Chipciu. Mijlocașul de la Universitatea Cluj a avut un sezon foarte bun în Superliga și ar putea reveni la gruparea roș-albastră.
Președintele de la Universitatea Cluj, Radu Constantea, a vorbit despre situația lui Alex Chipciu. Acesta a transmis că jucătorul nu a purtat nicio discuție cu oficialii clubului despre o posibilă despărțire. Constantea a precizat că mijlocașul mai are contract încă un an cu echipa ardeleană.
N-am avut cu Alex Chipciu nicio discuție că ar vrea să plece. Au fost câteva discuții despre o posibilă listă de plecări, dar nu s-a pus problema să se spună că vrea să plece în vară. El mai are contract un an, mai avem un meci de disputat și nu s-a discutat în cadrul clubului că vrea să plece”, a transmis Radu Constantea, conform Digi Sport.
  Post options
Do you really want to delete the complete thread?

  Moderator options
Do you really want to delete this post?
  Alert this entry
  Alert this entry
  Alert this entry
  Bookmark
  Subscribed threads
  Entry worth reading
  Entry worth reading
  Entry worth reading
  Post options
Use the thread search if you want to move this thread to a different thread. Click on create thread if you want to turn this post into a stand-alone thread.